Kiralama Koşulları


Kiralama Süresi

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her eksaat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko)ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar

Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özelfiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için 0 850 304 3527no'lu telefondan Ekar Global Rezervasyon Merkezini veya size en yakın Ekar GlobalOfisini arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesidurumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücretbilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya size en yakın Ekar Global Ofisiniarayabilirsiniz.

Araç Teslim Alma - Araç Bırakma

24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava LimanlarıOfislerimizde günün her saatinde, diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içinde araçteslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanlarıharicinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmalarıücretlidir.

Hava Limanları Hizmet Ücreti

24 Saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası HavaLimanlarındaki Ekar Global Ofislerinden yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmetücreti alınmaz.

Sürücü Belgesi - Kullanım Yaşı

Ekonomik sınıfta en az 21 yaş, orta sınıfta en az 25 yaş, üst sınıfta en az 29 yaş, lüks sınıfta ise 32 yaş mecburiyetimiz vardır.

İlave Sürücü

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancaksürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik veehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydıolmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil Olan - Olmayan Hususlar

Araçların günlük km kullanım hakları alınan paketlere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlara araç bakımgiderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ilesigortalar, tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğugibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV)fiyatlara dahil değildir.

Ödeme - Depozit

Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabuledilir. Boş kredi kartı slip'i depozit olarak alınır.

Ekar Global fiyat ve koşulları ile tarifede belirtilen araçtiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Trafik Cezaları

Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. ,şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Parkederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından vekiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasalsorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Ekar Global'e ulaşan trafikcezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mailorder) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veyayerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, kredi kayıt bürosunun Findex uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7-14 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.

Önemli Notlar

Kullanımdan doğabilecek hasarlar, araç üzerinde bulunan ruhsat,trafik seti, plaka v.b gibi iç dış donanımların zarar görmesi sigorta kapsamınagirmez. Kaza raporlarının 48 saat içinde Ekar Global'e ulaştırılması gerekmektedir.